hirek-bizanci-hatas

A bizánci hatásról

A Bizánci Ikontól a Nyugati BarokkigA magyarországi görög-bizánci kultúra és egyházmûvészet hatásairól szóló kötetet január 20-án, kedden mutatták be a Móra Ferenc Múzeumban. A Nagy Márta által írott könyvet dr. Zombori István múzeumigazgató ajánlotta az érdeklõdõk figyelmébe. Az impozáns kiadvány fotóit a Móra-múzeum ismert fotográfusa, Dömötör Mihály készítette

Nagy Márta tanulmányai a magyarországi ortodox diaszpórát alkotó nemzetiségek - szerbek, görögök, macedovlachok, románok, bolgárok - egyházmûvészetérõl szólnak. A szakember kutatásai e tudományterületen az elsõ és jórészt egyedüli vizsgálatok. E kutatások eredményeit foglalja össze a kedden bemutatásra került kötet is.
A könyvben olvasható tanulmányok az 1988-2006 között Magyarországon és külföldön - Görögországban, Romániában, Szerbiában - idegen nyelveken megjelent írások újabb, de fõképpen elsõ magyar nyelvû közlései. A válogatás egyik szempontjául az szolgált, hogy a magyarországi görögség és a velük szoros közelségben élõ macedovlachok vallásgyakorlásához kapcsolódóan létrejött egyházmûvészeti tárgyak minél több típusa - ikonok, ikonosztázionok, proszkünetárionok, templomépületek, síremlékek - kerüljön bemutatásra.

A kötetbe bekerült tanulmányok jórészt kétféle módszertani megközelítésûek, monografikus jellegûek és ikonográfiai feldolgozások. A kötet fényképfelvételei a kitûnõ mûtárgyfotósnak, a téma iránt elkötelezett Dömötör Mihálynak az igényes munkái.

Képek a könyvbemutatóról

A Bizánci Ikontól a Nyugati Barokkig könyvbemutató A Bizánci Ikontól a Nyugati Barokkig könyvbemutató

Az oldal tetejére
 var prefix = 'ma' + 'il' + 'to';
 var path = 'hr' + 'ef' + '=';
 var addy71393 = 'info' + '@';
 addy71393 = addy71393 + 'mfm' + '.' + 'u-szeged' + '.' + 'hu';
 document.write('<a ' + path + '\'' + prefix + ':' + addy71393 + '\'>');
 document.write(addy71393);
 document.write('<\/a>');
 document.write('<span style=\'display: none;\'>');
 //-->
 document.write('</');
 document.write('span>');
 //-->
 </script> Vissza

idoszaki kiallitasok

Móra Ferenc Múzeum

(Roosevelt tér 1-3.)

2013. november 22 - 2014. március 26.

GÁRDONYI - A láthatatlan ember arcai

2104. február 8 - április27.

Egy régész Afganisztánban - 14 hónap Belső-Ázsiában

Fekete ház

(Somogyi u. 13.)

2014. január 23 - március 23.

Kolostorok kincsei

2014. február 7 - március 31.

A XX. századi Szeged villanófényben

Vármúzeum

(Stefánia 15.)

A jelenlegi időszakban nincs látogatható kiállításunk.

Kass Galéria

(Vár u. 7.)

Kiállításépítési munkálatok miatt jelenleg nincs időszaki kiállításunk ezen a kiállítóhelyen.

ÉRVÉNYBE LÉPŐ JEGYÁRVÁLTOZÁSOK 2013. SZEPTEMBER 1-TŐL!

Kiállítási archívum

ÉRTÉKTÁRAK